Hoe staan we in het leven? Zijn wij dankbaar?
Wat voor plaats heeft dankbaarheid in ons leven? Wat is dankbaarheid?
Heeft dankbaarheid te maken met materiele zaken?
Nieuwsgierig geworden? Download dan de studies over het thema dankbaarheid van de bijbelstudiedag!

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Recente preken

Agenda

12-09-2010 10:00 - 11:30
samenkomst

16-09-2010 19:15 - 20:00
bidstond

16-09-2010 20:00 - 21:30
Bijbelstudie-avond

19-09-2010 10:00 - 11:30
samenkomst

26-09-2010 10:00 - 11:30
samenkomst

Inloggen gemeenteleden



Home Bijbelgerelateerd Boeken bij de Bijbel
Christenen zijn het levende bewijs dat God humor heeft
Bibliotheek - boeken bij de Bijbel Afdrukken
Geschreven door Administrator   
In dit onderdeel worden diverse boeken besproken die het lezen waard zijn.



gegevens
De namen in de Bijbel

De NAMEN in de Bijbel - Betekenis en Concordantie

Auteur: Hoite Slagter (redactie)
978-90-6694-214-1
400 blz.
Prijs: € 24,95 uitvoering harde kaft uitgeverij www.everread.nl
opgenomen 04/05/2010
inhoud
  • Bevat een complete lijst van de namen in het Oude en Nieuwe Testament; Voorzien van de Hebreeuwse en Griekse grondtekst;
  • De namen van God staan in de spelling van de Statenvertaling en de NBG-51-vertaling;
  • Elke naam is voorzien van een betekenis, dan wel waarschijnlijke betekenis; Inclusief een complete lijst met alle schriftplaatsen waar de namen voorkomen, waar nodig uitgesplitst in verschillende personen, plaatsen, etc.
  • Letterlijke uitspraak van de namen in de grondtaal;
  • prachtige en stevige uitvoering.
waardering Een mooi naslagwerk en omdat namen in de Bijbel niet zonder betekenis zijn een waardevol boek, ook als concordantie



gegevens
The Companion Bible

The Companion Bible

Dr. E.W. Bullinger
08254-2203-5
1914 blz. Authorized Version 1611 en verklaring van de bijbelboeken;
227 blz. met 198 appendixes
€ 56,50 harde kaft 2241 blz. uitgeverij Everread
opgenomen 14/12/2009
Je kunt ook een voorproefje bekijken op de volgende site:
http://www.companionbiblecondensed.com/
inhoud De 'highlights' van dit boek:
  • Rondom de tekst staan verklarende kanttekeningen op de bijbelteksten, 'the companion to the text'
  • De verklaringen bevatten waardevolle uitleg van woorden, getallen en verwijzingen naar andere teksten en appendixen
  • De Companion heeft 198 appendixen, waaronder een uitgebreide bijbelse tijdlijn
  • Vet gedrukte tekst in het Nieuwe Testament benadrukt aanhalingen uit het Oude Testament
  • Er worden zogenaamde 'figures of speech' uitgelegd, dit zijn speciale Hebreeuwse uitdrukkingen die een diepere waarheid of benadrukking van een betekenis van een woord aangeven
  • Wanneer dit van toepassing is worden bijbelse getallen behandeld
  • De prachtige structuren bij ieder bijbelboek geven de goddelijke inspiratie van Het Woord aan
Over de auteur
Dr. E.W. Bullinger is hoofdauteur van de Companion Bijbel. Hij leefde in Canterbury, in Engeland (1837-1913) en startte met dit werk op latere leeftijd. Van de 6 delen heeft hij er 4 zelf kunnen afmaken, anderen hebben de laatste 2 afgemaakt (Het Nieuwe Testament).
waardering
Een zeer waardevol uitgebreid naslagwerk (in het Engels) bij het bestuderen van Gods Woord en voorbereiden van een prediking.



gegevens
Lexicon Nieuwe Testament

Lexicon Nieuwe Testament

Johan Murre
978-90-76564-80-7
974 blz.
€ 99,50 uitvoering genaaid gebonden uitgeverij Skandalon
opgenomen 27/9/2009
inhoud Op de site van Skandalon staat het volgende:

Alle Griekse woorden in het Nieuwe Testament: betekenissen, grammaticale vormen én hun Hebreeuwse en Aramese equivalenten.

Dit is het meest complete woordenboek bij het Nieuwe Testament. Het is het eerste woordenboek Grieks-Nederlands waarin en alle woorden in hun verbuigingen en vervoegingen eenvoudig te vinden zijn enn waarin Griekse, Hebreeuwse en Aramese woorden bij elkaar worden gebracht. Het is daarmee een woordenboek voor de professional, maar ook voor de beginnende student.

Bij elk woord komen de volgende gegevens voor:
  • Een grammaticale aanduiding, zoals de woordsoort en eventueel naamval, geslacht, getal, enz.
  • De algemene betekenis van elk woord in het profane Grieks
  • De betekenissen van de woorden in het Nieuwe Testament
  • De betekenis volgens het gebruik in de Septuaginta (de eerste Griekse vertaling van het Oude Testament en apocriefen)
  • De Hebreeuwse en Aramese equivalenten met hun betekenissen in het Oude Testament
  • Alle voorkomende vervoegingen of verbuigingen van een woord
  • Uitgebreide verwijzingen en vindplaatsen in de Bijbel (OT, Septuaginta en NT)
  • Een alfabetische woordenlijst van Hebreeuwse en Aramese woorden met hun Griekse equivalent
  • Een overzicht van alle aangehaalde Hebreeuwse en Aramese tekstgedeelten
  • De (mogelijke) betekenissen van namen
Over de auteur
Johan Murre (1944) was docent godsdienst en als pastoraal medewerker verbonden aan diverse kerken in Zeeland. Van hem verscheen eerder bij Skandalon de Basiscursus Bijbels Hebreeuws, een internetcursus met landelijke studiedagen en online begeleiding.
waardering
Johan Murre heeft een formidabel mooi werk afgeleverd.
Het grootste pluspunt vind ik dat het een Nederlandse uitgave is. Er zijn nl. wel veel Engelse uitgaven van dit soort boeken, maar je moerstaal leest toch altijd het beste! Daarnaast is de opname van de algemene betekenis in profaan Grieks erg mooi, meestal wordt alles gelijk Bijbels ingekleurd.
Ook de equivalenten van Hebreeuwse woorden (verkregen via de Griekse woorden uit de Septuagint) werpt vaak nieuw licht op een tekst.
Een prachtig naslagwerk bij het bestuderen van Gods Woord.



gegevens
prepared.jpg

Gefundeerd geloof / prepared to answer

R. van Weghe
978-90-63535-40-7
368 blz.
€ 16,95 paperback groot uitgeverij Medema
opgenomen 02/10/2009
inhoud Op de site van Medema:

In Gefundeerd geloof deelt de schrijver met ons wat hij heeft gezien van Gods waarheid, hopend en biddend dat het elke lezer zal helpen de vaste fundamenten van het geloof in God te ontdekken en te begrijpen.

Inhoud van Gefundeerd geloof

Persoonlijk voor en nawoord
Sectie I: Bestaat God?
Sectie II: Is de Bijbel betrouwbaar?
Sectie III: Is Jezus de Zoon van God?
Aanvullende Nederlandse literatuur (door dr. ir. Jan van der Graaf en prof. dr. Mart-Jan Paul)

Over de auteur
Ir. Rob van de Weghe emigreerde van de Alblasserwaard naar Amerika. Zijn carriere was daar zo succesvol dat hij na verloop van tijd zich kon terugtrekken uit zijn activiteiten als vice-president van een multinational. Toen gebeurde er iets schokkends: zijn vrouw kwam tot geloof in Jezus. Na een tijdje besloot hij alle bewijzen voor en tegen God en het christendom te gaan onderzoeken, en alle boeken te raadplegen die hij maar kon vinden. Wat hem toen overkwam was nog schokkender: het christelijk geloof bleek waar te zijn. Rob van de Weghe werd van agnosticus tot christen.
waardering
Het is een pittig en zeer gedegen gedocumenteerd boek met veel achtergrondinformatie.
Na het lezen van dit boek besef je weer des te meer, hoe rijk je als christen bent en dat je geloof niet op gevoel is gebaseerd maar op het betrouwbaar Woord van een God die we kunnen vertrouwen.
Een grote aanrader! Kijk eens onder windmill ministries.



gegevens
Moderne wetenschap in de Bijbel

Moderne wetenschap in de Bijbel

Ben Hobrink
90-6067-794-3
356 blz.
€ 18,50 paperback uitvoering uitgeverij Gideon-boek
opgenomen 27/9/2009
inhoud De Bijbel de wetenschap 3500 jaar vooruit.
Op de site van Gideon staat het volgende:

Moderne wetenschap in de Bijbel, is dat niet met elkaar in tegenspraak? Wat kan de Bijbel ons dan vertellen over de wetenschappelijke kennis van De Bijbel is inderdaad een oud boek, maar wel een boek vol kennis. Bijvoorbeeld kennis over hygiene, waarmee we vele ziekten hadden kunnen voorkomen, epidemieen hadden kunnen bestrijden. Maar ook kennis over eetgewoonten, waarmee we een ander eetpatroon zouden kunnen aanhouden, en die onze tijd ver vooruit is. Drs. Ben Hobrink is in de Bijbel gedoken, op zoek naar kennis die de wetenschappers nu herontdekken.
Maar wat zegt dit allemaal eigenlijk over de betrouwbaarheid van de Bijbel? Is er door de jaren heen niet mee geknoeid? Of was Mozes de wetenschap inderdaad 3500 jaar vooruit? Valt dat te bewijzen?
En als we om ons heen kijken, naar de manier waarop de aarde functioneert en de natuur zich ontwikkelt, wat verklaart dat alles? Strijkt Charles Darwin de eer op, met zijn evolutietheorie, of past het gehele moderne wereldbeeld beter binnen de kaders van de Bijbel? Ben Hobrink is duidelijk in zijn conclusie. De Bijbel staat vol moderne wetenschappelijke kennis. Lees Moderne wetenschap in de Bijbel en vorm uw mening over de Bijbel: mythe of wetenschap?
waardering
Hobrink behandelt veel onderwerpen (Bestrijding en epidemie, hygiene, voeding, natuurwetenschappen en betrouwbaarheid van de Bijbel). Verhelderend, met aardig wat voetnoten. Het boek leest makkelijk weg, maar is soms wat kort door de bocht, maar dat hoort bij de opzet van het boek denk ik.
Op fora zie je heel veel kritiek op het boek, maar ik geloof dat hij de spijker wel op zijn kop slaat bij veel onderwerpen die hij behandeld. Wellicht nog een keer een uitgebreidere, diepgaandere versie van het boek?



gegevens
The bible as history

The Bible as history

Werner Keller
0-553-27943-2
466 blz.
€ 7,99 paperback uitvoering bij bol.com
opgenomen 27/09/2009
inhoud
  • evolutionary new evidence that confirms some of the most monumental and controversial events in the Bible - including the destruction fo Sodom and Gomorrah
  • Recently deciphered texts from the ancient world that offer an intriguing look back at the origin of the Ten Commandments
  • An entirely new chapter revealing the extraordinary techniques that may soon prove the authenticity of the Shroud of Turin
The Bible as history will take you on a breathtaking journey to the heart of Holy Scripture as it pieces together one of the most stunning spiritual puzzles in the history of mankind.
waardering
Een vlot geschreven boek met archeologische 'bewijzen' over de betrouwbaarheid van de Bijbel, maar dat ook weer nieuwe vragen oproept.
Lezenswaardig, maar er wordt niet uitgegaan van de inspiratie van Gods Woord.

gegevens De Bijbel heeft toch gelijk

De Bijbel heeft toch gelijk

Werner Keller
9022402371
440 blz.
€ 15,-- harde omslag alleen nog tweede hands te krijgen
opgenomen 02/10/2009
inhoud In het voorwoord staat het volgende:
Tijdens het verzamelen en verwerken van het materiaal, met betrekking waartoe ik overigens geen enkele aanspraak op volledigheid maak, kwam ik dan ook tot de overtuiging, dat het hoog tijd was, lezers en tegenstanders van de Bijbel, gelovigen en sceptici deel te laten hebben aan de opwindende ontdekkingen van de verschillende takken der nuchtere wetenschap.
Tegenover de overweldigende veelheid van authentieke en vaststaande resultaten van het onderzoek drong zich met betrekking tot de sceptische kritiek, die sinds de eeuw der Verlichting tot op heden aan de Bijbel afbeuk zou willen doen, de stelling aan mij op: De Bijbel heeft toch gelijk!
Hamburg, september 1955
waardering
In mijn optiek heeft de Bijbel altijd gelijk, als we het niet begrijpen dan ligt dit aan ons. Toch is de titel wel uitdagend, het onderschrift zegt "De wetenschap bewijst de historische juistheid".
Werner Keller neemt je mee van de patriarchen, via de faraos, de omzwerving in de woestijn, het beloofde land, de koningen en profeten en de ballingschappen naar het Nieuwe Testament over het leven van de Here Jezus en de apostelen. Hij doet dit zo mooi en in zo'n meeslepende beschrijving dat je bijna niet kunt stoppen met lezen.
Een mooi naslagwerk (het bevat een uitgebreid naam- en zaakregister). Het bevat heel veel foto's, tekeningen en schema's.
Gekocht bij de Slegte voor € 15,--.



Laatst aangepast op dinsdag 04 mei 2010 18:30
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack